Samsung Alacaksanız Kırk Kere Düşünün!

smnsg2 yıldan birazca uzun bir süre önce aldığımız Samsung Smart Tv (UE40F6470) televizyonumuz garanti süresi biter bitmez arızalandı. Ekranın yarısından itibaren aşağı doğru bir kararma meydana geldi. Yetkili servis ile görüştük. Panel arızası olduğu söylendi, tamiratının da (panel değişecekmiş) 1000-1500 TL olacağını belirttiler. İnternette araştırdım, sikayetvar.com sitesinde de bunun gibi birçok şikâyetin olduğunu gördüm. Birçok kişi aldıkları televizyonun garanti süresi dolar dolmaz arızalanmasından muzdaripmiş. Hemen hemen hepsinde panel arızası yani ekran problemi çıkmış. Bunun tek çaresi de TV parası kadar para verip ekranı değiştirmek. Demek ki Samsung gibi bir marka garanti süresi dolar dolmaz çöpe atılacak bir televizyon üretmiş.

 

Açıkçası iyi bir marka olarak bildiğimiz Samsung’un böyle smart (akıllı) televizyonları piyasaya sürmesinin biz tüketicileri kazıklamak için yapılmış bir para kazanma hamlesi olduğunu düşünüyorum. Elbette bütün üreticiler ürettikleri ürün karşılığında para kazanmayı hak ediyor. Hayatımızı kolaylaştıran ürünlerle iyi para kazanarak daha kaliteli ürünleri piyasaya sürmelerini can-ı gönülden destekliyorum. Ancak kurnazlık yaparak para kazanmayı amaçlayanların da en kısa sürede layığını bulmalarını diliyorum.

 

Daha önce Philips markasını hayatımdan çıkartmıştım, sanırım Samsung da benim için artık asla herhangi bir ürünü alınmayacak markalar listesine (kara liste) girmiş oldu. Televizyon başta olmak üzere diğer teknoloji ürünlerini satın alırken Samsung olmamasına azami derecede özen göstereceğim. Kazıklanmamızda emeği geçen firmanın bütün yetkililerine teşekkür ederim(?!)

Murat HACIOĞLU

30/12/2015

Print Friendly, PDF & Email

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Bir cevap yazın

Translate »