2013 Böyle Geçti

mutluyillar.jpgyyilHer yılın sonunda, o yıl içinde olup-biten olayların dökümü yapılır. Olaylardan bazıları olup-bitmiştir ama etkisi devam ediyor da olabilir. Kimisi komik, kimisi hüzünlü olabilir. Bakalım bu yıl neler olmuş..
mutluyillar.jpg
Geçen yılda neler olup bitti derken ülkemizde olup-bitenleri kastetmedim. Kendimizi kastettim. Ülkede olanları nasıl olsa gazeteler, dergiler enine boyuna yazıyor ve tartışıyor. Hatta televizyonlarda da özet görüntüler eşliğinde geçen yıl yadediliyor..

Sizin de hayatınızda geçtiğimiz yılda önemli şeyler olmuştur muhakkak. Hiç değilse bir kaç tane.. İşte ben de benimkilerden aklımda kalanları yazacağım. Çoklarını ilgilendirmez belki ama aradan yıllar geçince hatıra niyetine okurum. Size değil de bana faydası olur yani..

2013 yılına bel ve ayağa vuran ağrılar eşliğinde giren bu fakir zaman zaman şiddetlenen ağrılarla bir ömür boyu yaşanmayacağını düşünerek doktor değiştirmeye karar verdi. Aslında bunu biraz da şartlar zorladı. İyi de oldu. Yeni doktorum (eski arkadaşım) derhal ameliyat olmam gereken Gerilmiş Omurilik Sendromuna düçar olduğumu söyleyince hemen ertesi gün ameliyat masasına yattım.

Biraz uzun süren, zaman zaman da çileli geçen iyileşme dönemi sonrasında yavaş yavaş normal hayata dönmeye çalışırken yine ağrılarımla başbaşa kalıyordum. Çarenin iyileşme sonrası sporda olduğunu öğrendim ancak bir başka problem kendini iyice belli etmişti: Pilonidal Kist.

Onun da mecburen ameliyatla alınması gerektiğini bildiğimizden hiç kaçmadık, münasip bir zamanda yine masaya yattık. Bel ameliyatından dört buçuk ay sonra pilonidal kist(sinus) için de ameliyat oluyordum.

Bir buçuk ay süren iyileşme döneminden sonra nihayet çalışma hayatına geri dönebilmiştim. Bu arada yaz da gelip geçivermişti. Allahtan dostlarla bir haftalık Kuşadası tatili yapmıştık. Yoksa deniz görmeden kışa girecektim.

Sonbaharda zevce hazretlerinin kongre katılımı münasebetiyle bir de Antalya havası almaya gittik. Hava soğuk olduğundan denizle haşır neşir olamadık ancak sahile varıp gelmek bile kısmen dinlendirmişti bizi.

Kışa girdik giriyoruz derken bir başka sağlık problemi daha çıkıverdi. Önce lokal tedavilerle idare etmeye çalıştık. Ancak durum düzelmeyince lokal anestesi ile minik bir operasyon yapıldı. O halde çalışmaya devam ettim. Bu hem iş arkadaşlarımı düşündüğümden hem de olur olmadık her şeye yatak yorgan eşlik etmesin istediğimden. Kaş yaparken göz çıkardığımızı nereden bilelim.

3 hafta zar zor çalışan fakir durum dayanılmaz hal alınca bir genel cerrah arkadaşına gitti. Çare ameliyattı. Yıl içindeki üçüncü ameliyat (ve galiba sonuncusu) olacaktı. Kaderde varsa operasyon neye yarar üzülmek diyerek masaya uzandık..

Şimdi iyileşme sürecindeyim. Bir kaç haftaya daha sağlıklı olmayı umuyorum.

Eski yıl beni kesti-biçti anlayacağınız. Bakalım yeni yılda neler bekliyor bizi, sizi.. Bu vesileyle yeni yılınızın sağlık ve huzur içinde geçmesini dilerim.

Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

31.12.2013

Print Friendly, PDF & Email

Arkadaşlarınızla Paylaşın

2 comments

  1. gamze uzgider söker dedi ki:

    Siz bu yıl doktordan çok hasta oldunuz maalesf. 2014’ten sizin için özellikle sağlık diliyorum, kendinize iyi bakın…

Bir cevap yazın

Translate »