O Ses Türkiye Finali

oses-turkiye

Görsel: Alıntıdır

Yarışma başlarken favori olmayan ve belki de favori gösterilecek son kişi olan Gökhan 4 yarışmacısıyla finale kalınca O Ses Türkiye formatının bulunduğu ülkelerde şimdiye dek görülmeyen bir rekora imza atmış oldu.

Gökhan bundan sonra en az Murat Boz kadar, en az Ebru Gündeş kadar ve belki de onlardan daha fazla favori olacak. Önümüzdeki yıl yine jüri olarak kalırsa birçok yarışmacının onu tercih edeceğinden eminim. Üstelik müzik türü ayırt etmeden.. Şöyle ki alaturka alt yapısı olanlar ağırlıkla Ebru Gündeş’i, yabancı pop alt yapısı olanlar Hadise’yi, pop alt yapısı olanlar da Murat Boz’u ağırlıkla tercih ederken Gökhan’ı hemen hemen her türden müzik alt yapısına sahip olanlar tercih etti, edecek.

Sempatisi ve içtenliği onu farklı kılan özellikleriydi. Eurovision’da ülkemizi başarıyla temsil eden Atena grubuyla birlikte tanınmaya başlamıştı. O Ses Türkiye ile daha çok tanınma fırsatı buldu. Sempatik tavırları, doğallığı ve içtenliği onu az da olsa diğer jüri üyelerinden farklı kıldı. Jürideki sempatik sanatçı Murat Boz’un doğallığı, Hadise’nin sevimliliği ve Ebru Gündeş’in asaleti onda da vardı. Kanaatimce hepsinin senteziydi Gökhan. Tıpkı yarışmacıları gibi..

Abdest alırken çekilmiş fotoğrafından sonra çok tartışıldı. Dövmeleriyle abdest olur mu olmaz mı tartışmaları sürerken onu tanıyan magazin yazarları Gökhan’ın manevi dünyasını yansıttılar klavyelerinden. Dövmeleriyle, aykırı tarzıyla, pop alt yapısıyla farklı bir görünüm çizen Gökhan Türkiye tarafından tanındıkça daha çok sevildi. Göründüğü gibi olmadığı çıktı ortaya.

Şöhret ve para onu değiştirmedikçe, içtenliğinden ödün vermedikçe, insanları sevmeye devam ettikçe Türkiye de onu sevmeye devam edecektir. Bize de onu tebrik etmek düşer. Tebrikler Gökhan..

İçtenliğin, insanlığın, sanatçı duyarlılığın için.. Teşekkürler Gökhan..

Yarışmayı hak ederek kazanan Hasan’ı da tebrik ediyoruz. Yolu açık olsun.

Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

21.01.2014

Print Friendly, PDF & Email

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

Translate »